Володимир Буряк назвав головні виклики і досягнення 2020 року

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк вважає, що з головним викликом минулого року – коронавірусом – Запоріжжя впоралось і в новий рік місто увійшло готовим до подальшої ефективної боротьби з пандемією. Також мер назвав головні досягнення міської влади і запоріжців у 2020 році.

– Що було найскладнішим для Вас, для Запоріжжя у 2020 році?

– Коронавірус і коронакриза. Цього ніхто не очікував. Усі рішення доводилося приймати швидко. Не було чіткої системи координації між центральною та місцевою владою. Але ми досить успішно вирішили питання, пов’язані з перепрофілюванням лікарень під лікування пацієнтів із COVID, закупівлею додаткового обладнання, забезпеченням медичних закладів засобами індивідуального захисту, дезрозчинами, медикаментами, а лікарів – надбавками. Також підприємців першої групи було звільнено від податків. Але, звісно, пандемія ще триває, тож цей період ще не минув.

– Які б Ви виділили основні досягнення 2020 року?

– Безперечно, найважливіше – це відкриття нового мосту через р. Дніпро та нового пасажирського термінала аеропорту Запоріжжя. На ці події всі дійсно чекали. Міська влада зробила все, щоб наше місто отримало сучасний міст і сучасний аеропорт. І якщо фінансування будівництва мосту було з державного бюджету (місто, зі свого боку, виділило 15 млн грн на коригування проєкту), то термінал побудовано виключно за кошти громади. Так, погода видалася, як то кажуть, нельотною, через пандемію. Але наразі польоти відновилися, хоч і не повною мірою. Але всі ми розуміємо, що з часом все налагодиться, або світ призвичаїться, тож термінал ще обов’язково працюватиме на повну потужність.

Ще одним досягненням вважаю завершення реконструкції Правобережного пляжу. Це дійсно сучасна зона відпочинку, яку вже встигли оцінити запоріжці. Завершено й реконструкцію ще одного скверу в Олександрівському районі. Запоріжці традиційно називають його сквером Піонерів.

Незважаючи на коронакризу, ми в повному обсязі виконали програму «Запорізький трамвай» на 2020 рік. Зокрема було випущено 4 вагони, зібрані на КП «Запоріжелектротранс». Тепер містом курсує вже 14 трамваїв запорізького виробництва.

– «Під ялинку» міська рада запрацювала. Було обрано керівні органи виконавчої влади, затверджено склад депутатських комісій. Як вдалось порозумітись та знайти компроміс? Адже початок роботи нового складу Запорізької міської ради видався досить бурхливим.

– Головне – це розуміння більшості депутатів щодо того, що всіх нас обрали жителі Запоріжжя представляти їхні інтереси в міській раді. А це і прийняття бюджету міста, і вирішення різноманітних проблемних питань – від комунальних до тих, які визначатимуть, як розвиватиметься місто в подальшому. Тож, незважаючи на політичні амбіції та чвари, нам все ж вдалося налагодити спільну роботу задля забезпечення стабільної життєдіяльності Запоріжжя. А це – найголовніше.

Попередня

Владимир Буряк наградил запорожских медиков за борьбу с коронавирусом

Наступна

Володимир Буряк: «Мені б хотілося, щоб мрії запоріжців збувалися»
Назад до новин