У Запоріжжі продовжують оновлювати електротранспорт

У Запоріжжі вже кілька років поспіль реалізується масштабна міська програма розвитку комунального громадського транспорту, яка передбачає закупівлю великих автобусів, оновлення рухомого складу трамваїв та тролейбусів, створення нових маршрутів громадського транспорту.

За останні кілька років місто придбало 95 великих автобусів, що дозволило відкрити 9 маршрутів з автобусами великої місткості. Закуплено 5 тролейбусів з автономним ходом, 5 європейських тролейбусів. Цього року буде отримано ще 3 європейських тролейбуси, також планується придбати ще 2 таких тролейбуси. У результаті на маршрутах міста курсуватимуть 10 великих тролейбусів.

Придбання тролейбусів з автономним ходом вже дозволило відкрити новий тролейбусний маршрут №1, який з’єднав о. Хортиця з центром міста. У планах на 2020 рік відкрити тролейбусний маршрут між Бородінським мікрорайоном та Хортицьким районом.

– Наявність тролейбусів з автономним ходом дозволить нам не будувати контактну мережу по всій довжині маршруту. Планується збудувати лише близько 4 кілометрів мережі на вулиці Істоміна. Там існує підйом і тролейбусу краще використовувати на цій ділянці контактну мережу. На інших ділянках тролейбус зможе пересуватися на автономному ходу, – сказав Володимир Буряк.

Також у  Запоріжжі триває  реалізація програми «Запорізький трамвай». Наразі вже зібрано 10 трамваїв запорізького виробництва, придбано 13 європейських трамваїв. Продовжується капітальний ремонт існуючого рухомого складу. У планах на цей рік збирання ще 4 трамваїв. У порівнянні з попередніми трамваями –  це більш модифіковані вагони, з сучаснішим дизайном. Транспорт більш комфортний для водія та пасажирів, має оновлений салон, з використанням сучасних матеріалів.

Також у планах на 2021 рік закупівля ще 12 європейських трамваїв.

Попередня

Тривають роботи з відновлення трамвайного маршруту №12

Наступна

Запорізький регіон лідирує за кількістю створених місць у дитсадках
Назад до новин