У двох запорізьких лікарнях з’являться сучасні відділення невідкладної допомоги

Дві запорізькі лікарні визначені опорними та беруть участь у Всеукраїнській програмі EMERGENCY-2020 – це лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги та 9-та лікарня. Програма передбачає створення у медзакладах потужних відділень невідкладної допомоги – для цього місту потрібно було виконати низку вимог і великий обсяг роботи у встановлені строки.

На сьогодні за кошти міського бюджету вже здійснено обстеження та проектування, проведено експертизу проектної документації, отримано дозвіл на будівництво, проведено тендери на будівельно-монтажні роботи, визначені переможці та укладені договори. Власне будівельні роботи мають розпочатися вже у серпні.

– Є приймальне відділення, куди надходить пацієнт. Тут буде все необхідне для того, щоб надати йому першочергову допомогу. Зробити це швидко, якісно, не перевозячи хворого з одного відділення до другого. Все зібрано в одному місці. Ангіограф, МРТ, рентген, комп’ютерний томограф, пункт для переливання крові, операційна і так далі, – зазначив Володимир Буряк.

На проведення робіт у запорізьких лікарнях з держбюджету виділено 16 млн. грн. Загальна ж вартість реконструкції приймальних відділень лікарень майже в чотири рази більша.
Проєктом EMERGENCY-2020 за участю Світового банку також передбачено оснащення відділень сучасним діагностичним обладнанням: ангіографами, КТ, МРТ тощо.

Нагадаємо, у  Запоріжжі з 2016 року реалізується масштабна міська програма розвитку медицини. Вона стосується як первинної ланки, так і лікарень. Зокрема у 2016-2019 роках для лікарень було придбано понад 260 одиниць медичного обладнання, серед них 2 комп’ютерних томографи, цифровий мамограф, ангіограф, 63 апарати ШВЛ, 9 ультразвукових апаратів, 17 рентгендіагностичних систем тощо.  У 2020 році місто активно закуповує медичне обладнання у рамках заходів по боротьбі з коронавірусною інфекцією. Зокрема мобільний рентген, апарати УЗД-діагностики, додаткові апарати ШВЛ. Виконано і значний обсяг ремонтів у медичних закладах.

Попередня

На проспекті Металургів відновлюють пішохідну зону

Наступна

У Запоріжжі запустили новий автобусний маршрут до аеропорту
Назад до новин