Міська влада і запорізькі медики готові до викликів третьої хвилі пандемії

Мер Запоріжжя Володимир БУРЯК зустрівся з керівництвом лікарень, які перепрофільовані для лікування пацієнтів із коронавірусом. Міський голова обговорив з медиками готовність до третьої хвилі пандемії.

Картина захворюваності в країні дуже тривожна, низка регіонів вже знаходиться в червоній зоні небезпеки, в областях знов вводяться локдауни. Деякі міста не впоралися з новим сплеском пандемії, склалася критична ситуація, лікарні не витримують напливу хворих, не вистачає ліжок, апаратів ШВЛ тощо.

Запоріжжя наразі одне з небагатьох обласних центрів, де ситуація залишається в цілому контрольованою, але захворюваність ковідом збільшується, існує загроза, що місто згодом теж опиниться в червоній зоні. Проте учасники наради в запорізький мерії оцінили перспективи зі стриманим оптимізмом, бо зусиллями за минулі місяці в місті проведена велика профілактична і підготовча робота.

Тож тільки цифри:

• У лікарнях № 1, 2, 6, 7, 9, дитячій лікарні № 5 та пологовому будинку № 4, які перепрофільовані під лікування хворих на коронавірус, функціонують 928 ліжок, з них 63 – реанімаційні. Забезпеченість киснем складає понад 100%.

• Загалом у закладах охорони здоров’я, які лікують ковідних хворих, наявні 136 апаратів ШВЛ, 406 кисневих концентраторів, сучасні апарати УЗД і рентгени, інше обладнання. Медики забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, деззасобами. За кошти бюджету міста вже придбано та передано в лікарні основні медпрепарати для лікування COVID на суму 33 млн грн.

• На повну потужність працює нова міська лабораторія ПЛР-діагностики, яка безкоштовно проводить тестування для пацієнтів запорізьких лікарень. Цього року місто також виділяє кошти на придбання діагностичного та лабораторного обладнання, функціональних ліжок (400 з яких уже в лікарнях) на суму 31,9 млн. грн.

– Я дякую 243 лікарям, 482 медсестрам, 304 санітарам, які задіяні в лікуванні пацієнтів із COVID-19, Ви – герої нашого часу! – заявив Володимир БУРЯК. – Запоріжці, звертаюся до вас! Темпи поширення коронавірусу залежать від кожного з нас. Носіть захисні маски, причому робіть це правильно, закриваючи рот та ніс. Ретельно мийте руки, особливо після відвідувань місць масового скупчення людей. Якщо погано себе почуваєте, залишайтеся вдома. Зараз такий час, що ваш похід зі звичайною нежиттю на роботу може мати небезпечні наслідки як для вас, так і для інших. У разі наявності симптомів коронавірусу, дзвоніть сімейному лікарю, який надасть вам необхідну консультацію щодо лікування та направить на тестування. Якщо ваш стан різко погіршився, не чекайте, викликайте швидку! Бажаю всім здоров’я та відповідального ставлення до життя – як свого, так і оточуючих!

Попередня

В Запоріжжі з’явиться новий центр для дітей, позбавлених батьківського піклування

Наступна

Запорізькі медики отримають премії від міста - мер Володимир БУРЯК
Назад до новин